Informatyka programowanie

Programowanie komputerów – proces projektowania, tworzenia, testowania i utrzymywaniakodu źrudłowego programów komputerowych lub urządzeń mikroproceorowych (mikrokontrolery). Kod źródłowy jest napisany w języku programowania, z użyciem określonych reguł, może on być modyfikacją istniejącego programu lub czymś zupełnie nowym. Programowanie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia w wielu różnych dziedzinach, jak projektowanie aplikacji, algorytmika, struktury dancy,języki programowania i narzędzia programistyczne, kompilatory, czy sposób działania podzespołów komputera. W inżinieri programowani programowanie (implementacja) jest tylko jednym z etapów powstawania programu.

Między programistami trwają nieustanne debaty, czy programowanie komputerów jest sztuką, rzemiosłem czy procesem inżynieryjnym. Bezpośrednią formą sztuki w tej dziedzinie jest demoscena.

Inną debatą dotyczącą tego przedmiotu jest stopień, w jakim język programowania wpływa na formę, jaką przybiera oraz jak funkcjonuje końcowy program. Jest ona analogiczna dohipotezySapira-Whrofa wlingwistyce.


Poprawię jakosc twojej strony internetowej.

Szukam nowych możliwości dla swoich nowych umiejętności, które od paru lat zdobywam, w informatyce. Pomogę dokonać potrzebnych zmian na Twojej już ist...My udostępniamy, ty stawiasz kawę :) Postaw mi kawę na buycoffee.to Wesprzyj nas na zrzutka.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję